Parlament a občania

Korekcia bodu k „Zmluve kandidátov s voličmi“

Milí priatelia,

som rada, že na základe viacerých podnetov Vám môžem dať do pozornosti korekciu bodu, pre ktorý by som nešla kandidovať. Snažila som sa o nevyhnutnosti tejto úpravy počas zvažovaní o kritériách pre kandidátov presvedčiť klub.
Zverejňujem ju v plnom znení, tak verím, že sa vylúčia akékoľvek pochybnosti o slobode prejavu a rozhodovania, ktoré sú pre mňa podstatné. Som rada, že moja podmienka bola prijatá a pevne verím, že hnutie OĽaNO si ochranu slobody prejavu ako svojho základného identifikačného kódu uchová.

Posielam presné znenie bodu, bez ktorého by som kandidovať nechcela. Vďaka za pochopenie a prosím nepodliehajte skresľovaným informáciám, ktoré majú za cieľ znehodnotiť moju česť.
Všetci moji kolegovia z hnutia a verím, že i Vy dobre viete, že nechcem byť poplatná a zviazaná žiadnymi ideologickými a propagandistickými putami, o ktoré sa ustavične v politike niekto pokúša. To nemôže nik spochybniť. Sloboda ducha je pre mňa podstatná a práve v politike je každý vystavený tomu, aby si ju uchoval.

Nechcela som o tom písať, pretože to považujem za vnútorné procesy hnutia, avšak pokiaľ sa tejto témy tak nechutne zmocnili médiá a bez úplných informácií to podsúvajú skreslene čitateľom, som nútená sa obrániť. Svoju česť a slobodu si nenechám vziať.

„Vysvetlenie k bodu 6 dokumentu „Zmluva kandidáta s voličmi“:

Podpísanie tohto dokumentu, samozrejme, umožňuje ktorémukoľvek kandidátovi slobodne sa vyjadrovať v prípade preukázateľného porušenia konkrétneho ustanovenia medzinárodného záväzku vyplývajúceho z členstva Slovenskej republiky v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii.“

No verím, že obdobie do volieb v zdraví a pokoji s Vašou dôverou prekonám.
Ďakujem všetkým, ktorí mi veria.

S pozdravom H. Mezenská

Helena Mezenská